У рамках авторського проєкту Ірини Фаріон відбулася зустріч з архиєпископом Ігорем Ісіченком


Зустріч з Ісіченком

23 лютого 2012 року в рамках авторського проєкту Ірини Фаріон “Від книги – до мети” відбулася творча зустріч із професором Харківського національного університету ім. В. Каразіна, архиєпископом Харківським і Полтавським Ігорем Ісіченком. У заході також взяли участь голова Львівської обласної ради свободівець Олег Панькевич та духовенство Української автокефальної православної церкви – митрополит Макарій та отець Василь Саган. Під час урочистості відбулася презентація книг видавництва “Святогорець”.

Охочих послухати відомого дослідника середньовічної та барокової прози, автора десятків публікацій на духовну тематику архиєпископа Ігоря Ісіченка не вмістила актова зала головного корпусу Національного університету “Львівська політехніка”.

Урочистість розпочалася з виступу авторки проєкту, депутата Львівської обласної ради від ВО “Свобода”, доцента Національного університету “Львівська політехніка” Ірини Фаріон, яка розповіла про свого гостя, його вклад у розвиток літератури, про зближення народу та священнослужителів.

“Думки, які викладає пан професор у своїх творах, дуже важливі для сьогоднішніх критичних, політичних, суспільних, моральних обставин, які потребують нашого заглиблення. Я щиро дякую владиці Ігорю за те, що він запропонував широкому загалу свої наукові дослідження, присвячені поетиці середньовічної та барокової прози, історії Церкви та аскетичної культури. Не так важливо це знати, не так важливо про це говорити, а важливо донести це до якнайширшого кола авдиторії”, – зазначила Ірина Фаріон.

Приємною несподіванкою став виступ учасника вокального шоу “Голос країни” львів’янина Володимира Окілка. Талановитий галичанин виконав відомі музичні твори.

Із привітаннями виступив також священик Золочівського деканату, отець Василь Саган. Він розповів про історію створення видавництва “Святогорець” та про чудову творчу співпрацю зі своїми колегами зі сходу.

Під час виступу владика Ігор Ісіченко вразив присутніх своєю щирістю та простотою. Духовний пастир розповідав про проблеми людського буття, важливу суспільну роль Церкви в сучасному світі. Також архиєпископ презентував гостям свої книги від видавництва “Святогорець”: “Розмови на межі тисячоліть”, “Майте любов поміж собою”, “Дім мій буде домом молитви”. На завершення Ігор Ісіченко висловив щиру подяку авторці проєкту Ірині Фаріон.

“З ініціативи Ірини Фаріон у нас відбувається презентація на лише моїх книжок, а загалом видавництва “Святогорець”. Це гарний, унікальний проєкт, який започаткував декан Золочівського деканату на Львівщині отець Василь Саган. У межах цього проєкту здійснюється дуже цікава співпраця між Харківською і Полтавською єпархією та львівськими священиками.

Кожна книга, яку видає священнослужитель – це підстава для більш глибокої розмови про наші стосунки з Богом, про місце євангельських цінностей в житті кожної людини, про відповідальність християнина за майбутнє. Я щиро вдячний Ірині Фаріон за такий особливий проєкт та можливість презентувати свої книги саме у Львові”.

Під час творчої зустрічі Ірина Фаріон також презентувала добірку плакатів студентів “Львівської політехніки” на мовну тематику “Слово – меч духовний”.

Довідка: Архиєпископ Ігор Ісіченко – правлячий архиєрей Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, професор Харківського національного університету ім. В. Каразіна, доктор філологічних наук.

Наукові дослідження присвячує поетиці середньовічної та барокової прози, історії Церкви, аскетичній культурі. Автор десятків публікацій з проблем духовного життя, суспільної ролі Церкви. У співавторстві з В.С.Калашником і А.О.Свашенко видав “Самоучитель украинского языка” (К.: Вища школа, 1989; 2-е вид. – К.: Вища школа, 1990). Пастирські праці за 1993–2005 рр. вийшли окремою збіркою: “Дім Мій буде домом молитви” (Харків-Львів, 2006), інтерв’ю видані під назвою “Розмови на межі тисячоліть” (Харків-Львів, 2008). Проповіді видані окремо: “Майте любов поміж собою” (Харків-Львів, 2010).

Ректор Колеґії Патріярха Мстислава – вищої богословської школи в Харкові (з 1994 р.). Директор Українського центру візантиністики і патрології (з 2002 р.). 14 травня 2009 р. захистив у Києво-Могилянській академії докторську дисертацію “Аскетична література Київської Руси”.
Прес-служба Львівської обласної організації ВО “Свобода”