«Файна дівка» Арбєніна одягнула вишиванку і заспівала українською

А її гурт «Ночные снайперы» завітав у знамениту львівську «Криївку».

Рок-зірка Діана Арбєніна і її гурт «Ночные снайперы» зібрали у Львові переаншлаг. Квитки, які коштували від 100 до 380 гривень, розлетілися серед галицьких меломанів як гарячі пиріжки. Організаторам гастролей російської співачки навіть довелося поставити у партері Національного драматичного театру ім. М. Заньковецької додаткові стільці.

Арбєніна з’явилася на сцені із 20-хвилинним запізненням – у чорній шкірянці і з гітарою в руках. Двогодинний вечір старого доброго російського рок-н-ролу розпочався з україномовного привітання: «Доброго вечора, Львів!». Діана одразу зізналася публіці, що їй «дуже подобається розмовляти українською». «Це не жарт і не погана кон’юнктура. Це справді так, бо це – мова кохання. Я це відчуваю», – сказала співачка чистою українською. І хоч наголосила, що не любить суржику, протягом концерту пообіцяла вставляти у свої монологи та пісні україномовні слова, бо «вони її атакують». Відтак кожна фраза українською з уст Арбєніної викликала у залу бурхливу реакцію.

«Ночные снайперы», за словами їхньої лідерки, з 1993 року сповідують принципи рок-н-ролу, а це – молодість і справжня музика. Що й демонстрували львів’янам. Час від часу музиканти відходили у тінь, і харизматична Арбєніна під клавішні або гітару затягувала якийсь романс. Так шквал оплесків зірвала легендарна російська пісня «Нежность» («Опустела без тебя земля»). Присутні вишикувались у шеренгу, аби подарувати співачці квіти. А один хлопчина спрезентував рок-зірці величезного плюшевого пінгвіна. Арбєніна тут же почала порівнювати свій профіль і профіль іграшки – мовляв, схожі.

На пісні «Цунами» публіка вибухнула з новою силою – на сцену з валторною в руках вийшов Володимир Окілко – підопічний Діани Арбєніної у телепроекті «Голос країни». Співочий музикант зіграв кілька тактів разом з «Ночными снайперами». Це була імпровізація, ідея якої виникла за кілька годин до початку львівського концерту Арбєніної. Співачка розповіла залу, що після «Голосу країни» вони з Окілком стали друзями. Назвала артиста «людиною-душею» і запропонувала залу послухати Володю. Мовляв, зрозумієте, чому на сліпому прослуховуванні натиснула кнопку. Окілко сильним голосом не підвів свого зіркового тренера. «Якби Діана на проекті не натиснула тієї кнопки, я тут сьогодні не стояв би», – сказав співак і присвятив «Місяць на небі» «геніальній і неповторній Арбєніній». Обмін компліментами закінчився дуетом. Діана одягла вишиванку, яку Володимир подарував їй ще влітку – на день народження, – і обоє затягнули легендарну «Червону руту». Оцінивши, як на Арбєніній «сидить» вишивана сорочка, Окілко назвав російську гастролерку «файною дівкою». Після цього зал остаточно прийняв рок-зірку за «свою». А Арбєніна ще й заявила: «Знаю, з якими відчуттями російські артисти сюди їдуть… Яка жахлива пропаганда. Скільки бруду ллється вам і нам у вуха… Даю слово: як повернуся у Пітер, розповім, як нас тут приймали!».

А приймали Арбєніну та її «Ночных снайперов» у столиці Галичини гостинно. Зупинилися артисти у «Гранд Готелі». Діана сама забажала, аби її команді показали Львів, який давно манив її своєю красою. Чотиригодинну екскурсію «Середньовічний Львів» «снайперам» провели Володимир Окілко і колоритний знавець міської історії Іван Радковець. Сама Діана приєдналася до знайомства з містом Лева лише під кінець. Тож подробицями львівських таємниць з нею ділилися музиканти. Найцікавіше «снайперам» було у «Криївці». Російські музиканти легко вивчили пароль «Слава Україні! Героям слава!». На вході до кнайпи чемно вправлялися вимовляти це національне гасло без акценту. Усередині ж «Криївки» залюбки фотографувалися з гвинтівками і слухали розповіді про Бандеру.

Обідала зіркова братія у шинку «Вертеп». Російським гастролерам тут запропонували справжній український обід. На закуску – сало з часником, на перше – юшку з білих грибів, на друге – вареники з картоплею, сиром, капустою, деруни з грибним соусом і сметаною, кишку. Арбєніній найбільше засмакувала саме кров’янка. Пили артисти узвар. Алкоголю – ні краплі.

…Львівський концерт Діани Арбєніної і «Ночных снайперов» закінчився оваціями. Публіка так довго аплодувала стоячи, що рок-зірка не змогла не вийти «на біс!». Заспівала Арбєніна під гітару аж тричі: власну «Столицу», «Кони привередливые» Висоцького і україномовний шлягер «Чарівна скрипка».

Після столиці Галичини Діану Арбєніну і її групу чекали у Тернополі, Луцьку…

P. S. У тижневому номері читайте ексклюзивне інтерв’ю Діани Арбєніної «Високому Замку».

З газети “Високий Замок”